רז עצמון השמה : בחיפוש עבודה, קורות החיים שלך הם הכלי היקר ביותר שיש לך כדי לנצח את המתחרים (והטובים ביותר של ה’בוטים). על ידי שימוש במילות מפתח יעילות בקורות החיים שלך, אתה יכול לעזור ליישום שלך לעבור את תוכנית סריקת המועמדים של החברה ולעמוד מול מנהל גיוס עובדים. המשך לקרוא כדי ללמוד על כמה דרכים שבהן מילות מפתח מועילות לקורות החיים שלך, כמה מילות מפתח מקצועיות שאתה יכול לכלול ומקומות למציאת מילות מפתח ספציפיות לתעשייה עבור התחום שבחרת.

מדוע מילות מפתח חשובות? רז עצמון השמה
הנה כמה סיבות להשתמש במילות מפתח בקורות החיים שלך:

הם יכולים לעזור עם רז עצמון השמה
חברות מסוימות משתמשות ב-רז עצמון השמה, או “מערכות מעקב אחר מועמדים”, שהן תוכנות שסורקות קורות חיים לאיתור מילים ספציפיות ולאחר מכן מדרגות את המועמדים על סמך מה שהם מוצאים. לפי פורבס, מערכות אלו מאפשרות למגייסים ולמנהלי עובדים לסרוק עשרות או מאות פניות למשרה לפני קריאת קורות החיים הכוללים מילים או ביטויים מסוימים. לדוגמה, ATS עבור מתקן רפואי עשוי לסרוק בקשות לתפקיד מנהלתי, לחפש ביטויים כמו “רשומות רפואיות”. הכללת מילות מפתח בקורות החיים שלך יכולה להבטיח שהאפליקציה שלך תגיע למנהל גיוס עובדים.

 

הם יכולים לתאר את הכישורים שלך רז עצמון השמה
מילות מפתח פופולריות מכיוון שהן לרוב הדרך התמציתית ביותר לתאר מיומנות או חוויה מסוימת. מילות מפתח עשויות להיות פעלי פעולה המתקשרים לתפקיד שהיה לך בעבודה קודמת או שמות תואר המבטאים מאפיין ספציפי של איש מקצוע מצליח. שימוש במילים אלה כדי לתאר את עצמך יכול לעזור לך לתמצת את המועמדות שלך למסמך קצר ועוצמתי. מכיוון שבדרך כלל קורות חיים חזקים מקדישים עמוד אחד לכל 10 שנות ניסיון, מילות מפתח יכולות לעזור לך לגרום לכל שורה לספור.

 

הם מראים את הידע שלך בתעשייה רז עצמון השמה
בעוד שמילות מפתח מסוימות מתארות מיומנויות החלות על תעשיות מרובות, אחרות ספציפיות לתחום לימודים או עבודה מסוימים. שימוש במילים אלה יכול לומר למנהל גיוס שאתה מבין את דרישות התפקיד, מה שיכול לעזור לך בתהליך הגיוס. מילות מפתח ספציפיות לתעשייה יכולות לעזור לך גם אם אתה מקווה לעבור מענף אחד לאחר. לדוגמה, עבור תפקיד עוזר אדמיניסטרטיבי בחברת מס, שימוש במונחים פיננסיים כמו “ביקורת” או “הכנסה” יכול להראות למנהל המגייס את הידע שלך בפיננסים, גם אם הניסיון הניהולי הקודם שלך היה בתחום אחר.

מילות מפתח לשימוש בקורות החיים שלך
אמנם הכללת מילות מפתח יכולה להביא את קורות החיים שלך אל מעבר ל-ATS, אבל חשוב לספק פרטים קונקרטיים על ההישגים שלך יחד עם מילת המפתח כדי להראות למגייס או למנהל הגיוס הוכחה לכישורים שלך. הנה כמה מילות מפתח מקצועיות כלליות בהן תוכל להשתמש בקורות החיים שלך, עם עצות כיצד להשתמש בהן:

פיתוח: אם הובלת פרויקטים מהתפיסה שלהם ועד לסיומם, ייתכן שתכלול גרסה כלשהי של “פיתוח” בקורות החיים שלך. כאשר אתה כולל מילה זו, תאר את הפרויקטים שניהלתם וספק פרטים ספציפיים על התוצאה הסופית.
מנהיגות: חברות רבות מחפשות מועמדים עם ניסיון מנהיגותי, אך חשוב לספק דוגמאות קונקרטיות ליכולות המנהיגות שלך. אם אתה משתמש במילה זו בקורות החיים שלך, תאר את הצוותים שהובלת ומה הם השיגו בפיקוחך.
שיתוף פעולה: שימוש במילת המפתח “שיתוף פעולה” יכול להראות למנהל גיוס שיש לך ניסיון בעבודה עם אחרים כדי להשיג מטרה משותפת. כאשר אתה כולל מילת מפתח זו, ספק פרטים על הפרויקטים שהשלמת ועל תפקידך בצוות.
פרודוקטיביות: חברות עשויות להעדיף מועמדים שמזכירים מילת מפתח זו מכיוון שהיא מדגישה את מה שאתה יכול להביא לארגון. אם אתה משתמש בגרסה כלשהי של “פרודוקטיביות” בקורות החיים שלך, הסבר כיצד העלית או שמרת על רמת ייצור גבוהה בעבודה קודמת.
עקביות: זו יכולה להיות תכונה מושכת למנהל עובדים מכיוון שזה אומר שאתה מספק את אותה רמת מאמץ ותוצאות כל יום. הסבירו מה עשית בעקביות בקורות החיים שלך, כגון “עבר באופן עקבי את מכסת המכירות הרבעונית” או “פתרו בעיות של לקוחות ברמת מקצועיות עקבית” רז עצמון השמה.
כיצד למצוא מילות מפתח ספציפיות לתעשייה
הנה כמה מקומות שבהם תוכל למצוא מילות מפתח הקשורות לענף או לתפקיד הספציפי שלך לפני שאתה מעלה את קורות החיים שלך:

 

תיאור משרה
המקום הראשון לחפש מילות מפתח ספציפיות לתעשייה הוא תיאור התפקיד לתפקיד שאתה רוצה לקבל. מנהלי גיוס כוללים לעתים קרובות מידע על תחומי האחריות והשליחות של התפקיד בפרסום המשרה המקוון. פרסומי דרושים אלה משתמשים בדרך כלל במילים וביטויים ספציפיים לתעשייה, שבהם אתה יכול להשתמש בקורות החיים שלך. לדוגמה, פרסום עבודה לתפקיד ניהול הנדסת מכונות עשוי להזכיר ביטויים כמו “תכליתי”, “יישום” ו”סימולטורים” רז עצמון השמה.

 

אתרי ארגונים מקצועיים
אם אתה בתעשייה ספציפית, אתה יכול לבקר באתר האינטרנט של ארגון מקצועי כדי לקבל רעיונות לכמה מילות מפתח עבור קורות החיים שלך. ארגונים אלה מפרסמים לעתים קרובות בלוגים, עלונים ופתרונות מקוונים אחרים בחינם, שעשוי להיות מלא במילות מפתח ספציפיות לתעשייה. לדוגמה, אם אתה מחפש עבודה בענף הסיעוד, תוכל לשקול לבדוק באתר סיעוד כדי ללמוד עוד על נהלי בטיחות וטיהור ספציפיים. לאחר מכן תוכל להשתמש במשאבים אלה כדי למצוא מילות מפתח נפוצות עבור קורות החיים שלך רז עצמון השמה.

אתר החברה
אתה יכול גם להסתכל באתר האינטרנט של החברה שאליה אתה פונה לקבלת משאבים ומילות מפתח ספציפיים לתעשייה. חברות מפרסמות לעתים קרובות את הצהרת המשימה או הערכים שלהן בעמוד מיוחד באתר האינטרנט שלהן, ומסמכים אלה יכולים להיות מקורות חשובים למילות מפתח הקשורות לענף ולמיקוד הספציפי של החברה. לדוגמה, הצהרת המשימה המקוונת של חברת בניין עשויה לכלול מידע על בנייה בת קיימא ונושאים אחרים שהחברה מעריכה רז עצמון השמה.