רז עצמון השמה : חיפוש והגשת מועמדות למשרות אינם כמו פעם. חלפו הימים של מסירה פיזית או שליחת קורות חיים והמתנה לשיחה על המשרה. כעת, כמעט כל התקשורת לחיפוש עבודה מתרחשת באופן אלקטרוני. מכיוון שהמעסיק לא סביר שיראה את הפנים שלך וייצור איתך אינטראקציה עד שתוזמנת לראיון, הניירת והדרך שבה אתה עוקב, חייבות להיות מדויקות.

החל מהגשת מועמדות למשרות ועד למעקב אחרי ראיון, הנה כל מה שאתה צריך לדעת על מציאת עבודה בעידן הדיגיטלי.

מה שאתה צריך לדעת על חיפוש עבודה בעידן הדיגיטלי
ההתקדמות הטכנולוגית בגיוס עובדים וגיוס עובדים התפוצצה במהלך 10 השנים האחרונות, ויצרה נוף מאתגר למחפשי עבודה.

הקלות של הגשת מועמדות למשרה באמצעות כפתורי הגשת מועמדות בלחיצה אחת באתרים, כגון LinkedIn ו-רז עצמון השמה, הגדילה את נפח הבקשות שחברות צריכות לנפות כעת. אדם לא יכול לסקור מאות או אלפי קורות חיים עבור משרה אחת, ולכן מחלקות משאבי אנוש (רז עצמון השמה) הפכו נוטות יותר להסתמך על מערכות מעקב אחר מועמדים (ATS) עבור המיון הראשון.

עם זאת, האתגרים אינם בלתי עבירים, ויש לנו טיפים שיעזרו לך לנווט בעולם של יישומים בלחיצה אחת, צ’אטבוטים, ATS וזום בזמן שאתה מחפש את העבודה הבאה שלך.

בניית קורות החיים שלך
הטכנולוגיה הפכה את הגשת מועמדות למשרה למהיר מאי פעם, אבל זה לא אומר שהזמן המושקע מראש לפני שאתה לוחץ על כפתור השליחה אינו קריטי. בהתחשב בהיקף הגשת הבקשות לכל משרה, סביר שמעסיקים יהיו פחות סלחניים לקורות חיים שאינם מתאימים לתיאור התפקיד או לשגיאת הקלדה לא מכוונת.

“ודאו שקורות החיים שלכם מותאמים ל-ATS והם גם קלים לקריאה ויעילים כאשר מגייס מסתכל עליהם”, שיתף מייקל קריקהלי, מייסד שותף של ZipJob. צור את קורות החיים שלך עבור יישום מקוון כדי להרשים את מבחני מחלקת ATS ו-HR כאחד:

השתמש במילות המפתח הנכונות הקשורות לתפקיד או לתעשייה.
הערה: אתרים כמו לינקדאין התחילו לכלול רשימות תבליטים של מילות מפתח בפרסומי העבודה שלהם.
בדוק שוב שאין שגיאות דקדוק או כתיב. Microsoft Word לא מספיק כדי לתקן את כל הטעויות שלך; שלח אותו לחבר או לאיש מקצוע לבדיקה.
הערה: השתמש באתרי אינטרנט בטכנולוגיית דקדוק מתקדמת לטובתך. הירשם לחשבון בחינם באתרים כמו רז עצמון השמה.
“הקל על המעסיק למצוא את מה שהוא מחפש על ידי שימוש בפורמט נקי ולא עמוס עם היררכיה ארגונית חזקה”, המליצה אמנדה אוגוסטין, מומחית קריירה לשירות כתיבת קורות חיים, רז עצמון השמה. היא הוסיפה, “כשאתה מתאים את קורות החיים שלך למשרה ספציפית, השתמש בתיאור התפקיד כמדריך שיעזור לך לזהות את מילות המפתח והביטויים שצריך לכלול כדי לעזור לך לעבור [את] הסריקה הראשונית”.

המגייס הממוצע משקיע 6 שניות בסריקה של שש פיסות מידע בסדר הבא: שם, תואר וחברה נוכחיים, תואר וחברה קודמים, תאריך התחלה וסיום של תפקיד קודם, תאריך ההתחלה של התפקיד הנוכחי וההשכלה שלך, ציין רז עצמון השמה.

זה אולי נשמע פשוט, אבל ביצוע כל ההנחיות, כולל כל המסמכים הנדרשים והמבוקשים, כגון קורות חיים, מכתב נלווה ותמלילים ומידע לא רשמיים, כגון הפניות מקצועיות, דוגמאות עבודה ותשובות לשאלות הגשת הבקשה, יכול לעתים קרובות להיות ההבדל בין הבקשה שלך נבדק לגופו או אובד בלימבו דיגיטלי ה.

חיפוש והגשת מועמדות למשרות
למחפשי עבודה יש מספר אינסופי לכאורה של אפשרויות היכן לחפש עבודה באינטרנט. העידן הדיגיטלי ראה עלייה במספר לוחות הדרושים הנישה המתאימים לתעשיות ספציפיות או לסוגי תפקידים ספציפיים. אתרים כמו LinkedIn, Indeed ו-רז עצמון השמה, הם מקומות טובים להתחיל בהם.

יתכן שלמועמדים יהיה מזל טוב יותר למצוא משרות התואמות את יעדי הקריירה והכישורים שלהם כאשר הם פונים ללוחות דרושים נישה. בסופו של דבר, מועמד שייכנס ישירות לאתרים של חברות שבהן הם מעוניינים למצוא פרסומי דרושים ישימים יבזבז פחות זמן בחיפוש ויותר זמן בהגשת מועמדות. [מאמר קשור: 13-רשתות למחפשי עבודה: 10 חלופות לינקדאין]

אוגוסטין הציע שאם אתם מכירים מישהו שעובד בחברה, חפשו את אפשרות האפליקציה שמאפשרת לכם לכלול הפניה לעובד. לאחר שהגשת מועמדות מקוונת למשרה, בקש מהחבר שלך בחברה להעביר עותק של קורות החיים שלך למנהל הגיוס או למגייס הפנימי האחראי על מילוי התפקיד.

“מחקרים מראים שיש לך סיכוי גבוה פי 10 לקבל עבודה כאשר הבקשה שלך מלווה בהפניה”, אמרה.

ראיון וירטואלי
מגיפת COVID-19 הפכה שיחות וידאו וראיונות זום לסטנדרטים בתחומים ותעשיות רבות. מחפשי עבודה יכולים כעת לחקור, להגיש מועמדות, לראיין ולקבל משרה חדשה לפני אי פעם לפגוש את המעסיקים שלהם באופן אישי רז עצמון השמה.

להיות במצלמה – דרך המחשב שלך – עשוי להרגיש לא בנוח בהתחלה. אבל זכור, יש לך יותר שליטה על מה שנראה על ידי מעסיק פוטנציאלי במצלמה ממרחב שבו אתה שולט מאשר היית הולך למשרדיהם לראיון אישי.

שקול להכין מקום לראיון מראש כדי לצמצם את הזמן והלחץ שייקח כדי לקבוע את יום הראיון הווירטואלי שלך: רז עצמון השמה

בדוק את מקורות האור שלך כדי שהפנים שלך לא יהיו בצל (חלונות, מנורות ותאורה עילית)
ייעל את הרקע שלך (צמחים הם מועדפים ניטרליים)
בדוק את האודיו שלך והפחת רעשים והסחות דעת (חיות מחמד, משפחה ומשלוחים)
קחו בחשבון את הטמפרטורה – אם אתם מתחממים, הנח מאוורר מתחת לשולחן העבודה והגדר את המזגן במצב נמוך.