עם עתיד מזהיר לפנינו, למגזר האנרגיה המתחדשת אין מחסור במסלולים מצוינים למחפשי עבודה המעוניינים להיכנס לשוק האנרגיה הנקייה.

בתחילת השנה שעברה הודיע ​​אילון מאסק כי יעניק 100 מיליון דולר למי שיפתח את טכנולוגיית לכידת הפחמן הטובה ביותר. זה היה עוד אינדיקציה לאופן שבו שתי התעשיות (טכנולוגיה ואנרגיה) חולקות כעת את אותן מטרות.

סדר היום הציבורי להפחתת הפחמן של כדור הארץ עד 2050 היה עידוד חדשנות בכל רחבי הקלינטק וטכנולוגיות האקלים. שפע של השקעות בסופו של דבר גם יצר מקומות עבודה חדשים במגזר האנרגיה המתחדשת.

והמצב הנוכחי בשוק האנרגיה הנקייה לא יכול להיות מעודד יותר. סוכנות האנרגיה הבינלאומית (IEA) דיווחה כי התעסוקה העולמית באנרגיה עלתה כעת על הרמות שלפני המגפה.

אז הכינו את קורות החיים שלכם, כי אנרגיה היא בהחלט מסלול קריירה טוב! עסקים עוברים מעבר אנרגטי ומחפשים עובדים מיומנים נוספים בטכנולוגיה. הביקוש לכישרונות טכנולוגיים רק נוטה לעלות, וכתוצאה מכך, לשוק האנרגיה יש הכל כדי להיות אחד המשתלמים ביותר בתעשייה כולה.

מגזרי האנרגיה הם אך ורק טכנולוגיים כעת
קריירת האנרגיה של היום היא קריירת טכנולוגיה (ולהיפך). נראה ששני התחומים הם השילוב הטוב ביותר למי שרוצה לבנות מסע מקצועי עם מטרה וחדשנות משבשת.

משרות במגזר האנרגיה אינן רק קידוח בארות, מכירת גז או הפעלת תחנות כוח. הם דורשים ידע במדע, הנדסה, פיננסים, תפעול, שיווק, מכירות, משאבי אנוש, IT ועוד. הרשימה עוד ארוכה.

חברות טכנולוגיה משקיעות רבות בטכנולוגיות הקשורות לאנרגיה כבר שנים. זה הוביל לעלייה בביקוש לאנשי מקצוע מיומנים בתחום זה.

אילו קריירה עוסקת באנרגיה?
זכרו את המנטרה: הטכנולוגיה נמצאת בכל מקום עכשיו. המשמעות היא שתעשיית האנרגיה זקוקה יותר מתמיד למהנדסי תוכנה, מדעני נתונים, אדריכלי ענן ועוד.

הכרחי להבין כיצד תעשיית האנרגיה דורשת כל הזמן אוטומציה ודיגיטציה. לכן, עבור אנשי מקצוע הרודפים אחר הזדמנויות קריירה בתחום זה, הדרישה והערך עבור הכישורים הבאים רק ימשיכו לגדול:

אנו רואים את תעשיית האנרגיה עוברת מהפך דיגיטלי. חברות יוצרות פתרונות באמצעות מאמציהם בעיצוב דיגיטלי, ניתוח נתונים ואוטומציה.

שווקים מתעוררים יכולים להיות גם השער שלך לאנרגיה
הזדמנויות תעסוקה רבות מופיעות בשווקים מתעוררים כמו רוסיה, סרביה, טורקיה, סין, אינדונזיה, ברזל, הודו, מצרים ואחרות.

אסיה נראית כאזור העיקרי המציע הזדמנויות כאלה. במזרח אסיה ובאוקיינוס ​​השקט בלבד, כמעט מחצית מכלל המשרות הירוקות הישירות צפויות להיווצר בשווקים אלה בעשור הקרוב.